Biyolojik Köpüklü Portatif Söndürücüler

ÖZELLİKLERİ

BIOVERSAL QF Uluslararası kabul görmüş çevre dostu bir yangın söndürücü olup , tamamen bitkisel maddelerden üretilmiştir.  Yangınlarda yüksek soğutucu etkisinden dolayı insan yaşamını korumakta  , yapı tasarımının stabilitesini bozmamakta ve dumanın çoğalmasını azaltmaktadır.
Ayrıca yanan maddenin tekrar tutuşamaz hale gelmesini sağlar. BIOVERSAL QFkullanılırken malzemelerin üzerinde tahrip etkisi yapmaz , insanlara ve çevreye zararı yoktur.
İşi bilenler tarafından kullanılan BIOVERSAL QF bitkilerin, hayvanların ve mikroorganizmaların yaşam alanını korur, etrafa zarar verecek madde taşımadığı için su kalitesinin korumasını da yapmış olur. Suyun doğal dengesi ve biyolojik ayrıştırma ünitelerindeki denge BIOVERSAL QF kullanımıyla etkilenmez.
BIOVERSAL – Ürünleri AKARYAKIT yangınlarını söndürmede  mucize etkisiyle yeni nesil yangın söndürme üründür. Çok etkili söndürme gücü yanında , söndürülen yer tekrar tutuşmaz , köpük halısı oluşturduğu gibi , sadece yüzeyde yanan akaryakıtın kimyasal  yapısını bozar , parçalar ve etrafını sararak kapsüle eder.Yangının ısısını üzerine alarak , hidrokarbon moleküllerini CO2 ve H2O ya çevirerek yanıcılık özelliğini ortadan kaldırır.
Yağ ve Yakıtı temizleme özelliği sayesinde , Tank temizliklerinde , Gas Free yapmada , kaynak öncesi çevreyi emniyete almada %1 oranında Bioversal QF , su ile seyretilerek kullanılırsa tank temizliği yapılır, gas free yapar , yangın ve  patlama riskini en aza indirir.
BIOVERSAL QF özellikle çevreyi, yangından korumada çevre dostu bir malzeme olup örneğin patlama ve yangın tehlikesinde (çevre dostu köpük halısı) ve kaynak çalışmalarında en emniyetli koruyucu ürünüdür.

YANGIN SÖNDÜRÜCÜ BIOVERSAL QF ÜRÜNÜN ALDIĞI SERTİFİKLAR;
1- EUROPEAN NORM : EN 1568-3 / 7  LEVEL 1 A
2- GERMAN NORM      : DIN 14272 – 2
3- AMERICAN/ASIA NORM : UL 162 -10
4- ICAO  CLASS B
AYRICA HIYGEN ENSTITUSUNDEN  İNSANLARA VE ÇEVREYE , DERMA CONSULT ENSITUSÜNDEN DERMATOLOJİK OLARAK ZARARSIZDIR RAPORLARI VARDIR.